33 канал

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Шановні читачі! Наш сайт переїхав за новою адресою http://33kanal.com Запрошуємо!

Головна Чергові нововведення атестації вчителів принижують їхню гідність?

Чергові нововведення атестації вчителів принижують їхню гідність?

e-mail Друк PDF
Рейтинг Користувача: / 6
НайгіршеНайкраще 

З нового року Міністерство освіти видало нове положення про атестацію вчителів. Серед заходів, які спрямовані на оцінювання рівня педагогічної майстерності, вводяться своєрідний письмовий екзамен для вчителів та перевірка навичок користування комп'ютером.

– До учителя ставлять нові і нові вимоги. А хтось запитав, чи можемо ми сьогодні за ті копійки, які отримуємо, досягнути того рівня? Вчитель зобов'язаний йти у ногу з часом, але чи кожен має ПК? Щоб бути цікавим для своїх учнів, потрібно подавати інформацію не тільки з підручників. А про що може розповісти учитель, якщо більшість з нас не може собі дозволити відвідати оперу чи побачити експозицію Ермітажу?! Учитель ще ніколи не був такий принижений, як сьогодні, а нові вимоги тільки підкреслюють нашу неспроможність досягнути бажаних «вершин», — обурюються вчителі однієї з вінницьких шкіл.

Інші педагоги незадоволені, що їх не попередили про нові вимоги щодо цьогорічної атестації.

– Атестація почалася ще у жовтні минулого року. Провадили відкриті уроки, готували необхідну методичну інформаційну базу. Лише за два-три тижні поставили перед фактом, що потрібно здавати якісь письмові екзамени, показати себе як комп'ютерного генія. Це був шок. Ночами після перевірки зошитів штурмувала купу книжок. Записалася на місячні комп'ютерні курси, аби вивчити хоча б деякі програми. Це все у неробочий час і за власні кошти! Мені чоловік робить зауваження, що я на свою роботу витрачаю більше грошей, ніж заробляю. Скажіть, кому це потрібно? — ділиться наболілим учителька, яка у цьому році на собі відчула усі переваги та недоліки нововведень.

У міському управлінні освіти пояснюють, що нове положення про атестацію не має на меті принизити вчителя, навпаки — стимулює до самовдосконалення.

– Ми тільки рекомендували певну систему заходів, які включають письмове тестування та комп'ютерну грамотність, але остаточне рішення приймає шкільна атестаційна комісія. Можливо, деяких вчителів лякає саме письмове опитування, але така практика вже багато років діє у школах-ліцеях та гімназіях. А володіння комп'ютером сьогодні просто обов'язкове для кожного вчителя, — коментує заступник начальника міського управління освіти Ірина Божок.

Своїми враженнями про нову атестацію ділиться також вчителька української мови та літератури Вінницької ЗОШ №21 Надія Іванівна Пилипенко.

– Особливих відмінностей немає. Єдине, що стривожило людей, це те, що на початку атестації нічого не було сказано про письмовий іспит. Все, що нове — те страшне. А решта — це наша щоденна робота. До тестів готувалася серйозно. Нам напередодні дали перелік питань, тому довелося перечитати деяку літературу. Білет містив три питання — з педагогіки, психології та методики. На усі дала повну відповідь. Страх перед комп'ютером, напевно, виник у моїх колег пенсійного та передпенсійного віку. Хоча ті вчителі, які хотіли підвищити свою комп'ютерну грамотність, могли приходити у кабінет інформатики і директор провадив такі заняття. Мені син допомагав оволодіти комп'ютером, тому для мене це не стало проблемою. Усе, що потрібно мені як вчителю-мовнику я вмію виконувати на комп'ютері.

– До 1 квітня шкільна атестаційна комісія завершує свою роботу і подає усі матеріали до міської атестаційної комісії. Відповідно до нового положення про атестацію вчитель, який не згоден з рішенням АК, може подати на апеляцію, – додає заступник директора ЗОШ №21 Анжеліка Вовк.

Спілкувалася Людмила ПОЛIЩУК

 
На даний момент 6 гостей на сайті

Останні коментарі

Контакти:

21021,
м. Вінниця, просп. Космонавтів, 23
Тел. +380 432 515-226
E-mail:gazeta@33kanal.com

Засновник i видавець:
ТОВ «Регіна» ЛТД

Виходить українською
та російською мовами

Редколегія:
Анатолій Жучинський
- головний редактор
Тетяна Редько
- 1-й заступник гол. редактора
Роман Ковальський
- заступник гол. редактора

При передруку посилання на
«33 канал» обов’язкове.

Банер